گیک آزاد

Free/Geek/Life.sh
بیت‌کوین، پول آینده
نویسنده:
۱ دی ۹۲

درباره «بیت کوین» (Bit Coin) احتمالا شنیدین. در توضیح ویژگی‌های این پول میخونیم که بیت‌کوین یکجور واحد پول مجازی و غیر فیزیکی (دیجیتالی) جدیده که غیر متمرکزه، متن بازه و انتقالش بصورت P2P یا گره به گره انجام میشه و هیچ مرجعی هم مثل بانک مرکزی به عنوان ناظر بر نقل و انتقالاتش نظارت نمیکنه. دارایی بیت‌کوینی افراد هم در بانک اطلاعاتی هیچ بانک خبیثی ثبت نمیشه و فقط اعتبار بیت‌کوین شما روی یک فایل رمزنگاری شده ثبت میشه که داخل یک کیف پول دیجیتالی‌ روی کامپیوتر و تلفن همراه ذخیره میشه و تنها از طریق اینترنت میشه این پول بیت‌کوینی رو خرج کرد و باهاش معامله انجام داد. بطور خلاصه یکجور پول آزاد که جلوی سودهای نجومی بانک‌ها رو که از طریق واسطه‌گری حاصل میشه میگیره و همچنین دست دولت‌ها رو از نظارت و سرک کشیدن بر میزان دارایی و سرمایه آدم‌ها کوتاه میکنه و خیلی مزایای دیگه که این پول آزاد با خودش به همراه داره. خیلی‌ها معتقدن بیت‌کوین یا چیزی شبیه به این، پول‌های آینده هستن.به هر حال پول به این شکل خیلی هیجان انگیزه 🙂

بیت‌کوین

درباره بیت‌کوین مظالب مفصل زیادی  روی اینترنت منتشر شده ولی اینکه این پول دقیقا چطوری کار میکنه همیشه جای سوال بوده. این ویدئو واقعا بهترین ویدئویی بود که من دیدم درباره نحوه کار کردن بیت‌کوین. اگر میخواید خیلی واضع و عالی الیته به انگلیسی یکی براتون توضیح بده که  بیت‌کوین چطور کار میکنه این ویدئوی کوتاه رو ببینید.

3 پیام برای بیت‌کوین، پول آینده

 1. ArashM گفت:

  جالب باید باشه. ولی ۲۲ دقیقه کوتاه نیست ها!

  [پاسخ]

 2. مهدی گفت:

  جالبه! به کل نشنیده بودم راجع بهش! من که چیز زیادی تا به اینجا از ساختار و سیستمش نمی‌دونم! ولی بعیده سازمان سرمایه داری اجازه رواج همچین سیستمی رو بده! نشر و ترویج؟ و اینکه این سیستم جواب داده و می‌شه به عنوان یک متد پایدار بهش نگاه کرد؟

  [پاسخ]

  محمود پاسخ در تاريخ دی ۳ام, ۱۳۹۲ ۱:۴۴ ب.ظ:

  @مهدی: به طور قطع با مقاومت روبرو میشه ولی از ویژگی‌های این پول غیر متمرکز همینه که کسی نمیتونه جلوی معاملاتش رو بگیره

  [پاسخ]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *